Movimento Pilates Magdalena Nowak

Zapewniam skuteczne i spersonalizowane do potrzeb treningi, które pomogą cieszyć się zdrowiem pleców i brakiem bólu.

Home

I will take care
of your spine

I provide efficient and personalised trainings
which will help you enjoy healthy back and lack of pain.

Offer

What can I help you with?

Training on apparatus

In order to takce care of your back, I use special and professional apparatus – Reformer, Cadillac, Chair, Barrel, Spine Corrector…

Training on a mat

Training on a mat is the basis of the Pilates method. Excercises, which increase the awareness of your body, are focused on strengthening the deep muscles.

Medical training

Take care of your back. By combining Pilates excercises with physiotherapeutic knowledge, I will help you improve your body’s condition.

Contact me

Book your appointment today

Online shop

Sign up today!

What do others say?

Read the opinions of our clients

"Pani Magda to miła i cierpliwa osoba , która stopniowo starała mi się tłumaczyć co i po co robimy. Bardzo profesjonalnie podeszła do zajęć ze mną , szczegółowo zapoznała się z medyczną stroną mojego problemu..."
"Dzisiaj, dzięki Pani mam świadomość tego, co robię, jak chodzę, jak oddycham, jak powinnam ćwiczyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Poznałam wiele narzędzi tortur, kilka mam ulubionych :), mam osobistą trenerkę a czasami też psychologa, dowiedziałam się sporo ciekawych i istotnych kwestii zdrowotnych..."
"Moim celem treningowych spotkań z Magdą było Wzmocnić gorset mięśniowy i mięśnie głębokie. Pozbycie się bólu w okolicach żeber. Świadome kontrolowanie postawy i wszystkie te rzeczy udało mi się już osiągnąć... "

Get rid of pain

Book an appointment and feel better.

Scroll to top